KOLEJIŠTĚ PANA ENDRŠTAAutor kolejiště

Jaroslav Endršt

Měřítko kolejiště

H0

Popis kolejiště

Kolejiště jsem postavil na půdě rodinného domku, kterou jsem před lety upravil k obývání. Největší šířka panelu je 1,2 m a délka 5,2 m. Ještě v roce 2000 jsem vlastnil kolejiště o rozměrech 3,5 x 2 m, ale protože zabíralo příliš místa, zrušil jsem je a zapřísáhl jsem se, že žádné další už stavět nebudu. Nicméně mi to po čase nedalo a postavil jsem si vyloženě pouze na hraní malý panel 2 m dlouhý a 1 m široký. Řekl jsem si, že mi to musí stačit. Pustit vláček si mohu a budu spokojený. Nebyl jsem. Kolejiště postupně narůstalo, tak jak jsem přidával jednotlivé desky. Nejdříve vznikla potřeba nějakého depa. Fajn. Vedle depa ale zůstalo trochu místa. Vyřešila to pila s vlastní vlečkou. A co takhle další stanici. Vždyť dozadu do lesů mi vede a stoupá krásná trať. Rázem byla naplánována stavba další stanice a to o deset cm výš než základní deska kolejiště. Poté následovalo rozšíření DKV a následně vzniklo jako součást dolní stanice DKV 2. Nejnovější je skryté nádraží v přední čísti kolejiště. Tolik tedy historie.

Kolejiště má jednu hlavní okružní trať, částečně skrytou v tunelu a další původně vedlejší trať, která v současné době spojuje hlavní nádraží Karolinka, přes zastávku Lužná (hned u hradu) do konečné staničky Lišany.

Na stavbu stanic jsem použil staré kolejivo Piko, jehož výhybky mají vložen přepínač a umožňují mi ovládat jízdu vlaků bez jediného elektronického prvku. Tratě jsou z Roco Flexi a u nově zrekonstruované okružní tratě je použito kolejivo Fleischmann.

Budoucnost? Dojde na dostavbu skrytého nádraží. Digitalizaci ani náhodou neplánuji.

Schéma kolejiště

Fotogalerie

Čísla fotek odpovídají šipkám ve schématu.

1.Kliknutím se obrázek zvětší
2.Kliknutím se obrázek zvětší
3.Kliknutím se obrázek zvětší
4.Kliknutím se obrázek zvětší
5.Kliknutím se obrázek zvětší
6.Kliknutím se obrázek zvětší
7.Kliknutím se obrázek zvětší
8.Kliknutím se obrázek zvětší
9.Kliknutím se obrázek zvětší
10.Kliknutím se obrázek zvětší
11.Kliknutím se obrázek zvětší
12.Kliknutím se obrázek zvětší
13.Kliknutím se obrázek zvětší
14.Kliknutím se obrázek zvětší
15.Kliknutím se obrázek zvětší
16.Kliknutím se obrázek zvětší

<  ZPĚT